Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
JASEŁKA Z MAŁYM KSIĘCIEM Wydruk PDF E-mail

22 grudnia odbyła się uroczysta akademia z okazji świąt Bożego Narodzenia. W blasku choinkowych światełek i  wokół stajenki betlejemskiej zgromadzili się zaproszeni goście: pani Janina Banasiak i pani Barbara Sobieraj - emerytowane nauczycielki naszej szkoły, pan Wiesław Majewicz - dyrektor Hospicjum w Rożdżałach, pan Andrzej Wolf i pan Stanisław Baran - przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłokini Wielkiej, pani Kinga Jopek - przewodnicząca Rady Rodziców, pani Teresa Kobierska - dyrektor Zespołu Szkół w Tłokini Wielkiej, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice.

            Tegoroczne jasełka zmusiły uczestników uroczystości do refleksji i dostarczyły głębokich przeżyć duchowych. Tytułowy Mały Książę, w rolę którego wcielił się Franek Jakóbczak, spotkał się z nami -  ludźmi, by poznać nasze życie i wartości, które są dla nas ważne. Przekonał zebranych, że ,, najważniejsze  jest niewidoczne dla oczu” i, że  w życiu liczy się tylko miłość, a prawdziwa miłość to Bóg. Stąd niezwykłe dary złożone pod choinką: WIARA,  MIŁOŚĆ, SKROMNOŚĆ, DOBROĆ, POKORA.

            Uzupełnieniem pięknej treści jasełek i ich integralną częścią były cudowne kolędy i pastorałki zaśpiewane przez szkolny chór pod kierunkiem pani Urszuli Borwik oraz  życzenia złożone przez dyrektor Teresę Kobierską.

             Na zakończenie harcerki przekazały na ręce pani dyrektor Betlejemskie Światełko Pokoju, które zapłonie na  wigilijnych stołach tych, którzy chcą przyjąć je do swoich domów. Zapalone w miejscu narodzin Jezusa Chrystusa światło jest symbolem pokoju. Dlatego tegoroczne hasło Betlejemskiego Światełka brzmi ,, Odważnie twórzmy pokój”.

             Świąteczną akademię przygotowały: pani Izabela Krupińska, pani Wiesława Giercarz i pani Maria Jolanta Marciniak.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2017-01-03 22:31:41
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-01-03 22:31:43

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna