Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Mikołajki Wydruk PDF E-mail

  Tego dnia  dzieci i młodzież wyczekiwali  od dawna. 6 grudnia,   o  godz.  9.00 wszyscy nauczyciele i uczniowie ze szkoły podstawowej, gimnazjaliści i przedszkolacy zebrali się na głównym korytarzu szkolnym. Celem spotkania był apel z okazji mikołajek.

     Pani dyrektor szkoły Teresa Kobierska rozpoczęła uroczystość od złożenia wszystkim życzeń świątecznych. Przemowę przerwał charakterystyczny dźwięk. Wywołało to wielkie poruszenie, szczególnie wśród najmłodszych dzieci. Wraz z dźwiękiem dzwonka na środek korytarza wkroczył św. Mikołaj. Na powitanie niecodziennego gościa przedszkolaki,  „Misiaczki” i „Słoneczka, zaprezentowały  piękne piosenki świąteczne. Święty ubrany był w swój tradycyjny czerwono - biały strój. Jak szkolny zwyczaj nakazuje, miał dla każdego słodki prezent – czekoladę. Kolejnym punktem obchodów było pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

     Potem wszyscy rozeszli się do swoich klas, aby tam dalej świętować. Następne dwie godziny uczniowie spędzili w miłej, rodzinnej atmosferze, w gronie kolegów i koleżanek oraz wychowawców. Za oknem prószył śnieg, co dodawało uroku świątecznej atmosferze.

     Bardzo miło, sympatycznie, radośnie i spokojnie przeżyliśmy ten czas. Dzień zapewne na długo zostanie w naszej pamięci. Z niecierpliwością czekamy na kolejne obchody mikołajek.

Paulina Leszczyńska

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2016-12-18 23:27:41
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-12-18 23:27:43

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna