Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Ślubowanie w Krainie Edukolandii Wydruk PDF E-mail

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko jakim jest szkoła i muszą sprostać  wymaganiom  stawianym  przez nauczycieli. Po kilku tygodniach pobytu i nauki w szkole odbywa się uroczyste „Ślubowanie uczniów klasy I”. Akt ten jest symbolicznym przyjęciem dzieci do społeczności uczniowskiej szkoły.

    W tym roku ta wyjątkowa uroczystość w naszej szkole miała miejsce 9 listopada. Do udekorowanej sali wkroczyło z piosenką na ustach ośmioro odświętnie ubranych, prowadzonych przez wychowawczynię - panią Ewę Janiak, dziarskich pierwszaków. W sali oczekiwali na nich zaproszeni goście: pani dyrektor Teresa Kobierska, pani Kinga Jopek- przewodnicząca Rady Rodziców, pani Renata Pilas- zastępca przewodniczącej Rady Rodziców, nauczyciele- pani Katarzyna Wyborna, pani Maria Jolanta Marciniak, rodzice oraz starsi koledzy.

      Nasi mali bohaterowie wraz z uczniami klasy szóstej zaprezentowali, przygotowany przez wychowawcę klasy, ciekawy program artystyczny. Była to podróż do Krainy Edukolandii, w którą zabrali ich bohaterowie bajek, aby odczarować zaklęcie rzucone przez złą wróżkę. Recytując wiersze i śpiewając piosenki, pierwszaki wykazały się ogromną wiedzą i  umiejętnościami. Udowodnili oni w ten sposób, że potrafią pokonać wiele trudności, że są bardzo pracowici i w pełni zasługują na tytuł ucznia swojej szkoły. Występ nagrodzony został  gromkimi brawami.

       Punktem kulminacyjnym uroczystości było uroczyste ślubowanie uczniów, którzy w strojach galowych i granatowych  biretach przyrzekali na sztandar szkoły uczyć się pilnie, sumiennie wypełniać wszystkie polecenia nauczycieli, godnie i kulturalnie zachowywać się w szkole i poza nią, szanować rodziców i nauczycieli,  poznawać  świat, dawać innym dobry przykład.  Ślubowanie złożyli również rodzice pierwszoklasistów – obiecali dbać o potrzeby swoich dzieci, pomagać im, słuchać uważnie, co do nich mówią i pamiętać, że są one najcenniejszym darem.

       Następnie odbyło się pasowanie na ucznia, którego dokonała, symbolicznym ołówkiem pani dyrektor, po którym każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom.

      W hołdzie patronowi szkoły, Władysławowi Broniewskiemu, delegacja składająca się z nowo pasowanego ucznia, jego mamy i starszego kolegi złożyła pod tablicą pamiątkową bukiet kwiatów. Dzieci podziękowały również rodzicom, wręczajac im listy.

        Potem uczniowie otrzymali upominki, ufundowane  przez  Urząd Gminy w Opatówku, Radę Rodziców, od koleżanek i kolegów z klasy szóstej i prezent od rodziców w postaci sprzętu DVD.

        Po części oficjalnej pierwszaki wraz ze swoimi starszymi kolegami udali się na salę sportową, aby zaprezentować jeszcze jedną zdobytą umiejętność. Tam pięknie zatańczyli poloneza, wywołując wzruszenie na twarzach gości i swoich rodziców.

       Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do  pamiątkowych zdjęć, a potem na słodki poczęstunek.

     Wielką radością dla dzieci były niespodzianki przygotowane przez uczniów klasy VI i ich wychowawczynię panią Katarzynę Wyborną. Pierwszaki rozpoznawały smaki różnych produktów, podziwiały  malowidła na twarzach swoich i swoich kolegów i słuchały wróżb, a ostatnią częścią zabawy były zmagania sportowe.

     Wydarzenie jakim jest ślubowanie i pasowanie na ucznia to  wielkie przeżycie dla uczniów, rodziców i wychowawcy. Jestem przekonana, że ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

     Swoim wychowankom życzę sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie, a rodzicom gratuluję tak wspaniałych pociech.

     W imieniu uczniów i własnym serdecznie dziękuję wszystkim za udział, wręczone upominki i pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

Wytworzył(a): Janiak Ewa
Data wytworzenia: 2016-12-01 23:25:16
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-12-01 23:25:18

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna