Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Z ortografią za pan brat Wydruk PDF E-mail

Każdy, kto uczy się języka polskiego wie, że nasza rodzima ortografia jest bardzo skomplikowana i wielką sztuką jest pisać bezbłędnie. 14 listopada w Zespole Szkół w Tłokini Wielkiej spotkali się uczniowie z gminy Opatówek, którzy do perfekcji opanowali zasady poprawnej pisowni. Uczestniczyli oni w eliminacjach gminnych  Rejonowego Konkursu „Z ortografią za pan brat”, który został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Opatówek. Organizatorami konkursu była p. dyrektor Teresa Kobierska oraz nauczycielki polonistki ze szkoły w Tłokini Wielkiej we współpracy z doradcą metodycznym języka polskiego p. Barbarą Nowak.

Uczniowie szkół podstawowych dbali o poprawność ortograficzną w trakcie pisania dyktanda o Morzu Bałtyckim. Oprócz sprawdzenia swoich umiejętności ortograficznych dowiedzieli się również jaka jest głębokość tego akwenu oraz jakie występują w nim rodzaje ryb. Natomiast gimnazjaliści opisywali losy i zasługi wielkiego pasjonata kosmosu - Mikołaja Kopernika. Teksty dyktand były bardzo ciekawe, ale kryły wiele pułapek na uczestników potyczek ortograficznych. Młodzież jednak doskonale poradziła sobie z wyzwaniem stawianym przez komisję konkursową. Rywalizacja była wyrównana i oprócz miejsc nagrodzonych, uczniowie, którzy zajęli czwarte miejsce  i otrzymali wyróżnienia, uzyskali możliwość udziału w kolejnym etapie konkursu.

Komisja w składzie: p. Barbara Nowak i p. Małgorzata Burdelak – nauczycielki z Zespołu Szkół w Rajsku,  pani Honorata Warszewska – nauczycielka języka polskiego z Gimnazjum im. A. i S. Gillerów w Opatówku, p. Katarzyna Juskowiak – nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół w Chełmcach oraz p. Edyta Banasiak, p. Wiesława Giercarz i p. Izabela Krupińska – nauczycielki języka polskiego z Zespołu Szkół w Tłokini Wielkiej wyłoniła laureatów.

 

W kategorii „szkoła podstawowa” najlepiej zaprezentowali się:

1. miejsce: Franciszek Jakóbczak ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej,

2. miejsce: Krzysztof Andrzejak ze Szkoły Podstawowej w Rajsku,

3. miejsce: Hanna Warszewska ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku,

4. miejsce: Maria Wolf ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku,

Wyróżnienia:

- Izabela Mazurowska ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku,

- Grzegorz Maciaszek ze Szkoły Podstawowej w Chełmcach

 

W kategorii „gimnazjum” najlepiej napisali dyktando:

1. miejsce: Katarzyna Szafirowicz z Gimnazjum im. A. i S. Gillerów w Opatówku,

2. miejsce: Martyna Dziedzic z Gimnazjum im. A. i S. Gillerów w Opatówku,

3. miejsce: Justyna Wielgosz z Gimnazjum im. A. i S. Gillerów w Opatówku,

4. miejsce: Agata Płuciennik z Gimnazjum im. A. i S. Gillerów w Opatówku,

Wyróżnienia:

- Katarzyna Klepanda z Gimnazjum w Tłokini Wielkiej,

- Weronika Bagniuk z Gimnazjum w Rajsku.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk pani dyrektor Teresy Kobierskiej dyplomy udziału w konkursie, a laureaci trzech najwyższych miejsc zostali uhonorowani dyplomami laureatów oraz  ciekawymi pozycjami książkowymi, które ufundował Wójt Gminy Opatówek.

Konkurs „Z ortografią za pan brat” był świetną okazją do kształcenia wśród młodzieży umiejętności zdrowego współzawodnictwa oraz możliwością wymiany doświadczeń. Uczestnicy dobrze się bawili podczas potyczek ortograficznych i pochwalili się swoją ogromną wiedzą w tej dziedzinie.

Życzymy powodzenia na dalszym etapie, wszystkim pozostałym wytrwałości w dążeniu do tytułu mistrza ortografii, a ich opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2016-11-16 19:10:33
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-11-16 19:10:37

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna