Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Wycieczka Kudowa Zdrój - Praga - Skalne Miasto Wydruk PDF E-mail

                W dniach 14 - 16 października 2016 r. odbyła się wycieczka w atrakcyjne miejsca Ziemi Kłodzkiej z udziałem rodziców uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

                Pierwszym przystankiem na trasie były Wambierzyce, nazywane śląskim Jeruzalem. Tam, jak głosi legenda dokonały sie liczne cuda,  a w XVII wieku powstała piękna bazylika pw. Nawiedzenia NMP.

                 Niemałym wyzwaniem   dla zwiedzających okazał sie Szczeliniec Wielki - najważniejsza atrakcja Gór Stołowych po stronie polskiej. Na wysokości 919 m n.p.m. zwiedzający podziwiali piękną panoramę, a następnie przedzierali sie przez liczne formy skalne i szczeliny.

                Kolejnym punktem programu była wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej oraz spacer po urokliwym parku uzdrowiskowym w Kudowie Zdroju, a także degustacja wód mineralnych.

                Następny dzień wycieczki to wyjazd do Pragi. To jedno z najpiękniejszych miast w Europie uznawane jest za wielkie muzeum na świeżym powietrzu. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ tyle atrakcji turystycznych w jednym mieście rzadko sie spotyka. Uczestnicy wycieczki spacerowali urokliwymi uliczkami Starego Rynku, podziwiali Katedrę św. Wita, spędzili kilka chwil na Moście Karola. Nie obyło się bez spróbowania tradycyjnych dań kuchni czeskiej.

                Ostatni dzień uczestnicy wycieczki spędzili w Skalnym Mieście. Tam mieli okazję podziwiać formy skalne powstałe w wyniku oddziaływania sił natury.

                Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za  miłą i serdeczną atmosferę. Mam nadzieję, że wyjazd ten choć na chwilę pozwolił Państwu  oderwać się od codziennych obowiązków, a za rok (może w jeszcze większym gronie) spotkamy się na kolejnym szlaku.

                                                                                                                                 Pozdrawiam,

                                                                                                                                Edyta Banasiak

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Banasiak Edyta
Data wytworzenia: 2016-11-16 19:09:23
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-11-16 19:09:27

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna