Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
ŚWIĘTOWANIE NIEPODLEGŁOŚCI Wydruk PDF E-mail

Dzień Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt narodowych. Upamiętnia ono wydarzenia z 11 listopada  1918 roku, kiedy to Polska odzyskała suwerenność po 123 latach zaborów. O wolność walczyły i ginęły pokolenia Polaków.

Flagi na budynku, stroje galowe, odświętna dekoracja, kotyliony…  Wszystko można było zobaczyć  10 listopada w naszej szkole. To właśnie wtedy odbyła się uroczysta akademia, zatytułowana ,, Ku Niepodległej’’ w wykonaniu uczniów klasy III, VI i chóru szkolnego.

Uczniowie przedstawili tragiczną drogę Polaków ku niepodległości, naznaczoną krzyżami i krwią, w symboliczny sposób ukazali unicestwienie Polski, w rolę której wcieliła się Wiktoria Jeske. Wierszami i piosenkami uczcili pamięć i oddali hołd bohaterom sprzed lat.

Uroczystość stała się okazją do zamanifestowania naszej polskości. Dyrektor szkoły Teresa Kobierska serdecznie podziękowała uczestnikom oraz organizatorkom akademii: pani Annie Macniak, pani  Wiesławie Giercarz i pani Urszuli Borwik, a także życzyła radosnego świętowania.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2016-11-14 22:39:10
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-11-14 22:39:13

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna