Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Projekt Krokus Wydruk PDF E-mail

Uczniowie z Zespołu Szkół w Tłokini Wielkiej po raz kolejny przystąpili do międzynarodowego Projektu Krokus. Jest on inicjatywą Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście i Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie, w której obecnie bierze udział kilka krajów europejskich.

W ramach projektu uczestnicy sadzą otrzymane cebulki krokusów dla upamiętnienia półtora miliona żydowskich dzieci i tysięcy dzieci innych narodowości, które straciły życie w wyniku Holokaustu i II wojny światowej. W ten sposób pamięć o nich trwa, a opowieści z ich życia przekazywane są kolejnym pokoleniom. Żółte krokusy przypominają żółte gwiazdy Dawida, do noszenia których Żydzi zmuszeni byli przez władze nazistowskie, a obowiązywały one w większości podbitych przez Niemców obszarów. Na terenie okupowanej Polski Żydzi zmuszeni byli nosić białe opaski z gwiazdą.

Uczestnictwo w tym projekcie ma na celu zaznajomić dzieci i młodzież z tematem Holokaustu oraz zwiększyć świadomość na temat zagrożeń związanych z rasizmem i nietolerancją. Uczy on znaczenia integracji, szacunku wobec wszystkich ludzi niezależnie od ich pochodzenia etnicznego, niepełnosprawności lub wyznania.

9 listopada, uczniowie klasy IV i III gimnazjum, posadzili obok już istniejącej rabaty, kolejne kwiaty. I tak jak do tej pory będą o nie dbać, aby wiosną zakwitły w całej swej okazałości.

Szkolnymi koordynatorkami projektu są pani Izabela Krupińska i pani Marlena Pilarczyk.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2016-11-13 22:22:58
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-11-13 22:23:04

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna