Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Wycieczka do Łodzi Wydruk PDF E-mail

25 października, pomimo dość kapryśnej pogody, uczniowie klasy V, VI i II gimnazjum pod opieką p. Beaty Przybylskiej, p. Katarzyny Wybornej, p. Agnieszki Madziały oraz p. Anny Andrzejewskiej wybrali się na wycieczkę do Łodzi.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Palmiarni, w której dzięki przyjemnej temperaturze można było poczuć smak lata. Ten wspaniały ogród botaniczny kryje w sobie kolekcje wielu roślin, których nie spotkamy w naszych parkach i lasach. Prześliczne storczyki, tropikalne palmy, olbrzymie bananowce czy kolorowo kwitnące kaktusy zachwycały każdego.

Następnie wycieczkowicze wybrali się na krótki spacer najsłynniejszą ulicą w Łodzi - ulicą Piotrkowską, na której znajduje się aleja Sławy. Młodzież podziwiała zatopione w chodniku gwiazdy słynnych aktorów i reżyserów.

Po południu zawitaliśmy w najnowocześniejszym w Polsce Planetarium EC1. Pod ogromną kopułą uczniowie z zainteresowaniem oglądali seans filmowy pt. ''Początki ery kosmicznej".

Po projekcji filmu wszyscy poczuli głód i wybrali się na smaczny posiłek do słynnej galerii Manufaktura.

Następnie młodzież wzięła udział w warsztatach "Naukowy MISZ-MASZ". Experymentarium to miejsce, w którym nauka nie ma tajemnic. Uczestnicy warsztatów korzystali z interaktywnych stanowisk i eksponatów, sami przeprowadzali różne doświadczenia i obserwacje. Bawiąc się, zgłębiali tajniki świata i zdobywali wiedzę z zakresu nauk ścisłych.

Uśmiechnięci i zadowoleni uczniowie wrócili bezpiecznie do swoich domów z głową pełną miłych wspomnień.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Rogala Beata
Data wytworzenia: 2016-11-09 18:31:57
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-11-09 18:32:15

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna