Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Wizyty w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów Filii w Tłokini Wielkiej Wydruk PDF E-mail

Dzieci z grup przedszkolnych „Słoneczka” i „Misiaczki” oraz uczniowie  klas I, II i III szkoły podstawowej w październiku bieżącego roku   odwiedzili bibliotekę w Tłokini Wielkiej. Znajduje się ona w pobliżu szkoły.

Pani bibliotekarka - Magdalena Misiak zapoznała  gości z jej funkcjonowaniem. Opowiedziała o zbiorach bibliotecznych i  zasadach układania książek na regałach  oraz pokazała półki, na których znajdują się bajki dla dzieci. Wycieczkowicze zobaczyli także, jak wygląda karta czytelnika oraz zapoznali się z regulaminem wypożyczania książek. Dowiedzieli się również, jak należy dbać o książki.

Następnie, pani Misiak zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z  różnych dziedzin. Bardzo spodobały się one małym czytelnikom, a zwłaszcza te bogato ilustrowane. Największą popularnością cieszyły się różnego rodzaju albumy m. in. o roślinach i zwierzętach. Książeczki dźwiękowe i  trójwymiarowe były wielką atrakcją dla maluchów. Spotkania odbywały się w miłej, radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

Na zakończenie wycieczkowicze zostali obdarowani ulotkami promującymi czytelnictwo. Profesjonalizm pani bibliotekarki sprawił, że spotkania były dla dzieci bardzo pouczające, motywujące i wzbogacające ich wiedzę. Za co serdecznie dziękują.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Pilarczyk Marlena
Data wytworzenia: 2016-11-06 17:28:25
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-11-06 17:28:28

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna