Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ Wydruk PDF E-mail

,,Całe życie jest szkołą’’- słowa J. A. Komeńskiego stały się mottem uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która wyjątkowo w tym roku odbyła się 13 października.

            Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan Krzysztof Dziedzic- Sekretarz Gminy Opatówek, pani Janina Banasiak i pan Eugeniusz Gruszka- byli pracownicy szkoły, pani Kinga Jopek i pani Renata Pilas - przedstawicielki Rady Rodziców, dyrektor Teresa Kobierska, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.

            W obecności  zebranych uczniowie klasy  I gimnazjum złożyli uroczyste przyrzeczenie. Powtarzając za swą wychowawczynią  panią Izabelą Krupińską tekst przysięgi, przyrzekali uczyć się pilnie, dbać o honor szkoły, okazywać szacunek dorosłym oraz koleżankom i kolegom, brać w obronę słabszych i postępować zgodnie z zasadami dobra i prawdy.

            Następnie gimnazjaliści przenieśli uczestników akademii do bajkowej krainy, gdzie siedmiu krasnoludków  za sprawą  królewny Śnieżki stało się nauczycielami. O tym, że to trudne zadanie, wymagające wielu poświęceń i zaangażowania każdego dnia, przekonali się bardzo szybko.

            Na koniec nauczyciele i pracownicy szkoły zostali obdarowani serdecznymi życzeniami i kwiatami.

            Do życzeń dołączył  się pan Krzysztof Dziedzic, który wspominając swoich nauczycieli, podkreślił ważną rolę pedagogów w życiu każdego dziecka. Również przewodnicząca Rady Rodziców- pani Kinga Jopek wyraziła wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły. Za miłe słowa i życzenia podziękowała dyrektor szkoły Teresa Kobierska.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2016-10-24 21:59:10
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-10-24 21:59:12

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna