Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
NARODOWE CZYTANIE – „QUO VADIS” HENRYKA SIENKIEWICZA Wydruk PDF E-mail

Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej stało się już tradycją w naszej szkole, weszło w harmonogram imprez i uroczystości odbywających się w placówce. W tym roku internauci wybrali ponad czasowe dzieło „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, pisarza uhonorowanego w 1905r. Nagrodą Nobla  za całokształt twórczości. Jest to piękna książka o zwycięstwie prawdy i miłości – historia wiary, która pozwala budować silne więzy kształtujące wspólnotę.

3 września, w sobotni słoneczny poranek, przybyli do szkoły zaproszeni goście: ks. Jacek Paczkowski - proboszcz parafii Tłokinia, pan Krzysztof Dziedzic - Sekretarz Gminy Opatówek, pani dyrektor Teresa Kobierska,  nauczyciele Anna Macniak, Urszula Borwik, rodzice i uczniowie. W scenografii wzorowanej na czasach Cesarstwa Rzymskiego spotkanie rozpoczęły uczennice klasy II i III gimnazjum Dorota Misiak, Marta Klepanda, oraz Katarzyna Klepanda przedstawiając zebranym cel akcji i streszczając krótko treść czytanego dzieła w oparciu o prezentację multimedialną.  Słowo wstępne na tle utworu Piotra Rubika „Quo vadis, Domine” przeplatane było wierszami o Neronie i starożytnym Rzymie w wykonaniu szóstoklasistów: Pauliny Leszczyńskiej, Anny Wielgockiej i Franciszka Jakóbczaka.

Do piątej edycji Narodowego Czytania nasza szkoła wybrała trzy rozdziały spośród adaptacji tej powieści przygotowanej przez Tomasza Burka. Były to: „Petroniusz obudził się koło południa”, „Chrześcijanie fałszywie oskarżeni” oraz „Rzym się pali!”. Historię wielkiej miłości, upadającego imperium i siły wiary, która potrafi czasem góry przenosić, opowiadali zarówno dzieci jak i dorośli.

Uczestnikami akcji byli:

  • kl. III g.

Katarzyna Klepanda, Kornelia Gibus, Szymon Pilas, Witold Kernay, Kacper Wilczyński, Stanisław Rychter, Tomasz Niewiadomski,

  • kl. II g.

Klaudia Dąbrowska, Angelika Gałęska, Dorota Misiak, Marta Klepanda,

  • kl. I g.

Julia Gibus, Martyna Pilas, Weronika Łyskanowska, Jacek Cieślik, Mateusz Wąsik, Mateusz Cieślak, Jakub Klepanda, Wiktor Dąbrowski,

  • kl. VI

 Anna Wywijas, Paulina Leszczyńska, Anna Wielgocka, Franciszek Jakóbczak,

  • kl. V

 Anna Śnieguła, Paulina Pilas, Aleksandra Klepanda, Cezary Mażuchowski,

  • kl. IV
  •  Maria Jopek, Anna Karwacka, Dominika Rybicka, Gabriela Stępień, Anna Wywijas, Karolina Perskawiec, 
  • kl. III

 Cezary Dolny, Antoni Matuszczak,

  • kl. II

 Nikola Leszczyńska, Lidia Dolny, Izabela Wolf, Justyna Ciesielska, Jolanta Rybicka, Maria Jakóbczak, Hanna Matuszczak.

Najmłodszych uczniów wspierali rodzice: p. Renata Karwacka, p. Kinga Jopek, p. Natalia Dolny, p. Katarzyna Matuszczak, p. Magdalena i Dariusz Leszczyńscy, p. Dorota Wolf,  p. Emilia Ciesielska oraz p. Barbara Jakóbczak.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali wręczone przez panią dyrektor podziękowania z pamiątkowym stemplem złożonym okolicznościową pieczęcią.

Spotkanie przygotowały i czuwały nad jego przebiegiem p. Marlena Pilarczyk, p. Renata Szlenkier,  p. Izabela Krupińska, p. Wiesława Giercarz i p. Ewa Olszyna, które serdecznie dziękują uczestnikom za udział w akcji.

 Do zobaczenia za rok. 

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Szlenkier Renata
Data wytworzenia: 2016-09-20 21:54:02
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-09-20 21:54:04

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna