Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 Wydruk PDF E-mail

1 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017. 68 dni wakacji przeszło do historii. Morza szum, ptaków śpiew, długie spacery po wygrzanym słońcem złotym piasku to już tylko historia.

            W odświętnie udekorowanej sali dyrektor Teresa Kobierska powitała przybyłych gości, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Uroczystość uświetnili obecnością: ks. Jacek Paczkowski- proboszcz Parafii Tłokinia, pan Arkadiusz Łańduch- dyrektor ZEAS-u w Opatówku, reprezentujący organ prowadzący szkołę, pani Kinga Jopek i pani Anna Strzałka- przedstawicielki Rady Rodziców.

            Pani dyrektor powitała również i przedstawiła nowych pracowników- panią Weronikę Krzywdę i pana Michała Marciniaka, którzy dołączyli do grona pedagogicznego oraz panią Ewę Napierałę. Dyrektor szkoły szczególnie serdeczne słowa skierowała do pierwszoklasistów, którzy w tym roku zaczynają swoją drogę edukacyjną.

             W części artystycznej, przygotowanej przez panią Urszulę Borwik i panią Wiesławę Giercarz, uczniowie przypomnieli tragiczne wydarzenia sprzed 77 lat, kiedy to wojska niemieckie zaatakowały obszar państwa polskiego na lądzie, morzu i w powietrzu. Wierszami, piosenką i minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich poległych i zamordowanych w czasie II wojny światowej. Następnie uczestnicy akademii barwnie i wesoło powspominali wakacje, pożegnali je i przywitali szkołę.

            Z kolei pani dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas, odczytała list  Ministra Edukacji Narodowej i zapoznała z organizacją roku szkolnego 2016/2017. Przedstawiła zebranym najważniejsze decyzje porządkujące system oświaty, należą do nich m.in. zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków oraz likwidacja sprawdzianu szóstoklasistów.

            Na koniec dyrektor szkoły  pogratulowała i wręczyła bukiety kwiatów nauczycielkom, które zdobyły kolejne stopnie awansu zawodowego- pani Annie Andrzejewskiej i pani Małgorzacie Urbaniak.

            Po życzeniach udanego nowego roku szkolnego uczniowie udali się do swoich  klas, by spotkać się z wychowawcami i kolegami.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2016-09-06 21:36:37
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-09-06 21:36:39

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna