Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Z WIZYTĄ W „OGRODNIKU” Wydruk PDF E-mail

Najbardziej efektywnymi formami pracy stosowanymi w nauczaniu przyrody są m.in. wycieczki i lekcje w terenie. Sprzyjają one rozwiązywaniu problemów naukowych w sposób twórczy, stwarzają dogodne warunki do przechodzenia od myślenia konkretnego do abstrakcyjnego oraz do stosowania teoretycznych wiadomości w praktyce. W związku z tym uczniowie klasy V i VI zajęcia lekcyjne w dniu 10.05.2016r odbyli w Zespole Szkół Ogrodniczych w Opatówku.

Uczniów wraz z opiekunami, panią Katarzyną Wyborną – wychowawczynią klasy V i panią Renatą Szlenkier – nauczycielką przyrody, powitała wicedyrektor pani Sylwia Janiczak – Malewska oraz pan Damian Jakóbczak, który pełnił funkcję przewodnika. Zapoznał on wycieczkowiczów z historią, ofertą edukacyjną oraz osiągnięciami szkoły. Następnie przeprowadził interesującą lekcję prezentując okazy różnych roślin, którą zakończył sprawdzianem. Piąto- i szóstoklasiści wypadli bardzo dobrze, zaś reprezentująca kadrę pedagogiczną – pani Katarzyna Wyborna, celująco.

Po części teoretycznej przyszła kolej na część praktyczną, którą uczniowie odbyli w gospodarstwie szkolnym. Obejrzeli produkcję warzyw w szklarniach i tunelach foliowych oraz na działkach, a także sprzęt, tj. maszyny  i urządzenia jakimi dysponuje szkoła. Swoje umiejętności techniczne zaprezentowali jeżdżąc traktorem.

Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieciom towarzyszyły dwie absolwentki naszej szkoły – Wiktoria Wanga i Natalia Wąsik, obecnie uczennice Zespołu Szkół Ogrodniczych w Opatówku.

Na pożegnanie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali w prezencie kwiaty ogrodowe oraz pamiątkowe gadżety, szkole podarowano albumy i filmy przyrodnicze.

Majowy wyjazd zakończył się w miejscowej pizzerii.

Nauczyciele i uczniowie dziękują dyrekcji szkoły i panu Damianowi Jakóbczakowi za serdeczne przyjęcie, prezenty i mile spędzony czas.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Szlenkier Renata
Data wytworzenia: 2016-06-09 18:53:03
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-06-09 18:53:07

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna