Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Historia Polski na obrazach Jana Matejki Wydruk PDF E-mail

    W tym roku szkolnym uczniowie klasy II Gimnazjum w Tłokini Wielkiej przystąpili do  realizacji projektu edukacyjnego Historia Polski na obrazach Jana Matejki. Ze względu na jego historyczno-malarski charakter opiekunami zostały: pani Edyta Banasiak, pani Marlena Pilarczyk oraz pani Urszula Borwik.

    Nasze pierwsze  zadanie polegało na  podzieleniu się na pięć trzyosobowych grup. Następnie każdej z nich przydzielono do opracowania  po dwa obrazy Jana Matejki. W poszukiwaniu informacji dotyczących dzieł skontaktowaliśmy się  z różnymi instytucjami    m.in. z Muzeum Narodowym w Warszawie i Muzeum Lubelskim w Lublinie. Dzięki przesłanym przez instytucje materiałom  zabraliśmy  się do opisywania obrazów.  W ramach realizacji projektu udaliśmy się  na wycieczkę do  Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, aby bliżej zapoznać się z pracą przewodnika.

            Finalnym efektem projektu była prezentacja dzieł Jana Matejki. Jedno z pomieszczeń klasowych na chwilę zamieniło się w muzealną salę, a uczniowie pełnili rolę przewodników. Wiele satysfakcji dostarczyło nam  przygotowanie "żywego obrazu" - Kazanie Skargi, którym zachwycali sie zarówno uczniowie Zespołu Szkół w Tłokini Wielkiej, jak również licznie przybyli rodzice. 

    Praca nad projektem przebiegała bardzo sprawnie, dostarczając wiele zadowolenia i dobrej zabawy. Po raz kolejny zrealizowało się oświeceniowe hasło stosując zasadę nauki przez zabawę. Myślę, że po zrealizowaniu projektu malarstwo historyczne Jana Matejki pozostanie w naszej pamięci.

Bardzo dziękujemy naszym opiekunom za pomoc i wsparcie.

Uczniowie klasy II Gimnazjum w Tłokini Wielkiej

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Klepanda Katarzyna
Data wytworzenia: 2016-06-08 19:17:29
Opublikował: Banasiak Edyta
Data publikacji: 2016-06-08 19:17:26

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna