Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Wycieczka do Wrocławia Wydruk PDF E-mail

We wtorek, 31 maja uczniowie klas III, IV i V wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Podróż autobusem minęła wszystkim bardzo szybko. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie zoo oraz nowoczesnego obiektu, prezentującego zwierzęta Czarnego Lądu – Afrykarium. Uczniowie zachwycali się przepięknymi rafami koralowymi Morza Czerwonego, wsród których pływały ryby we wszystkich kolorach tęczy. Największe wrażenie wywarł jednak szklany tunel o długości 18 m, gdzie nad głowami zwiedzających pływają małe rekiny, płaszczki i inne ciekawe żyjątka.
W drodze do magicznego Ogrodu Japońskiego wszyscy podziwiali przepiękny pokaz "tańczących" fontann, które są jednym z największych tego typu obiektów w Europie.
Ogród Japoński to idealne miejsce na chwilę relaksu. Po spacerze wsród przepięknych drzew, krzewów i kwiatów oraz malowniczych stawów uczniowie nabrali sił na dalsze atrakcje.
Kolejnym punktem wycieczki był pobyt na lotnisku, gdzie uczniowie obserwowali odloty
i przyloty samolotów.
Następnie przyszedł czas na zwiedzanie stadionu. Pani przewodnik pokazała wszystkim film dotyczący wydarzeń, jakie miały miejsce na stadionie przed położeniem murawy. Wycieczkowicze mogli usiąść w szatni, w której przebierają się piłkarze przed meczem. Widzieli również jaccuzi
i stoły do masażu, które są przeznaczone dla sportowców po kontuzjach doznanych podczas meczu. Pani przewodnik zaprowadziła nas także do celi, w których zamykani są nieodpowiednio zachowujący się kibice. Najwięcej radości sprawiło jednak dotknięcie murawy. Uczniowie zasmuceni faktem, iż nie można na nią wchodzić, pojechali zwiedzać najwyższy budynek mieszkalno-biurowy w Polsce.
Sky Tower to nowy symbol Wrocławia. 212 m wysokości i 50 pięter robi wrażenie na każdym. Wieloosobowa winda zabrała wszystkich w mgnieniu oka na 49. piętro, skąd rozpościera się cudowny widok na całe miasto.
Po intensywnym dniu pełnym wrażeń wszyscy wrócili z uśmiechniętymi buziami do swoich domów. Opiekunami wycieczki były: pani dyrektor Teresa Kobierska, pani Beata Przybylska, pani Katarzyna Wyborna, pani Ewa Janiak oraz pani Anna Andrzejewska.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Rogala Beata
Data wytworzenia: 2016-06-08 19:13:01
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-06-08 19:13:10

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna