Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
OCHOTNICY - PASJONACI Wydruk PDF E-mail

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej z wychowawczynią  panią Renatą Szlenkier i asystentem nauczyciela panią Ewą Olszyną w dniu 24.05.2016r wyruszyli na pieszą wycieczkę do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłokini Wielkiej. Gości  powitał dźwięk syreny oraz gospodarze: komendant OSP dh Stanisław Baran, naczelnik OSP dh Andrzej Wolf, członkowie zarządu dh Damian Jakóbczak, dh Kamil Zymon oraz dh Miłosz Jendrzejak.

Wycieczkowicze zapoznali się z historią tej organizacji, jej funkcjonowaniem, działalnością oraz sukcesami. Obejrzeli dwa nowe samochody: ratowniczo-gaśniczy i bojowy, a także ubrania, które wkładają strażacy  jadąc na akcje. Uczestniczyli również w zajęciach praktycznych sprawdzając swoje umiejętności  w kierowaniu strumieniem wody z prądownicy do celu. Egzamin ten zdali celująco, dlatego druhowie strażacy wśród niektórych uczniów dostrzegli przyszłych kandydatów do zawodów strażackich, w których to OSP w Tłokini Wielkiej wiedzie prym.

W dalszej części wizyty uczniowie obejrzeli sprzęt do udzielania pierwszej pomocy oraz sposoby jej przeprowadzania.

Na zakończenie spotkania podziękowali gospodarzom za tak miłe przyjęcie, ciekawą lekcję oraz otrzymane słodycze i napoje. 

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Szlenkier Renata
Data wytworzenia: 2016-05-31 22:41:09
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-05-31 22:41:13

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna