Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
XVIII RAJD WIOSENNY Wydruk PDF E-mail

Po raz osiemnasty miłośnicy przyrody i wędrówek spotkali się w sobotę, 21 maja  pod Hajstrą na Słonecznej na Rajdzie Wiosennym. Jak co roku kilkanaście drużyn harcerskich, zuchowych i szkolnych z powiatu kaliskiego rywalizowało na trasie i mecie rajdu.

            Uczestnicy musieli wykazać się  sprawnością fizyczną, zmierzyć się z zadaniami z zakresu ekologii i prawidłowego żywienia, ułożyć rajdową piosenkę i przygotować tematyczne stroje.

            Miła atmosfera, wesoła zabawa i piękna pogoda sprawiły, że leśne dróżki szybko doprowadziły uczestników do mety, na której czekały grillowane kiełbaski, grochówka, ciasto i atrakcyjne nagrody.

            Tym razem szczęście dopisało drużynie gospodarzy, którzy po raz pierwszy w historii imprezy zdobyli I miejsce. Na podium również stanęły drużyny ze Skarszewa oraz z Koźminka. Wszystkie drużyny otrzymały apteczki i śpiewniki, a trzy najlepsze dodatkowo plecaki. Co zwinniejsi złapali rzucone piłki i piłeczki.

            Dyrektor Zespołu Szkół w Tłokini Wielkiej serdecznie dziękuje dh. Marii Jolancie Marciniak i pani Annie Macke za zorganizowanie Rajdu Wiosennego, uczniom, nauczycielom i opiekunom, którzy przygotowali dzieci i młodzież do harcerskiej rywalizacji.

            Dziękujemy również sponsorom:  Staroście Kaliskiemu, Wójtowi Gminy Opatówek, Firmie ,, ASO”, Nadleśnictwu Kalisz, panu Zenonowi Kamińskiemu, panu Pawłowi Figlowi, Radzie Rodziców, państwu Paraczyńskim, państwu Urszuli i Zbigniewowi Rychterom.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2016-05-31 22:38:50
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-05-31 22:38:52

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna