Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
„BEZCENNA PRZYJAŹŃ” Wydruk PDF E-mail

W czwartkowy poranek, tj. 19 maja 2016r, przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Bezcenna przyjaźń” w wykonaniu aktorów Teatru Kukiełkowego ,, Tomcio’’  z Nowego Sącza. Bohaterem spektaklu był gospodarz, którego łączyła niezwykła przyjaźń ze zwierzętami z zagrody:  kogutem, świnką, osłem i myszką. Mieszkańcy gospodarstwa wiedli spokojne życie oparte na wzajemnej trosce o siebie. Gospodarz dbał, aby zwierzęta były nakarmione, natomiast kogut, świnka, osioł i myszka starali się wypełnić samotność swojego pana.

Pewnego razu przejezdny handlarz zburzył tę harmonię namawiając gospodarza na wymianę swoich przyjaciół na mało wartościowe przedmioty. Staruszek szybko zrozumiał swój błąd i zrobił wszystko, aby odzyskać przyjaciół, ponieważ dalsze życie bez nich nie miało dla niego sensu.

Przesłaniem tego spektaklu jest fakt, że przyjaźni nie możemy kupić za żadne pieniądze. Przenosząc morał tej bajki do czasów współczesnych,  powinniśmy nie ulegać bezkrytycznie reklamom, kupować to,  co jest nam naprawdę potrzebne i z rozsądkiem gospodarować pieniędzmi, a przede wszystkim pamiętać, że nawet najcenniejszy przedmiot nie zastąpi nam bliskiej relacji z drugim człowiekiem. 

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Szlenkier Renata
Data wytworzenia: 2016-05-23 21:21:22
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-05-23 21:21:24

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna