Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
225. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA Wydruk PDF E-mail

Mamy wiele wydarzeń w historii Polski, z których jesteśmy dumni. Niewątpliwie należy do nich uchwalenie Konstytucji 3 maja.

            Ponieważ 3 maja jest świętem narodowym,  już 29 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

            Tym razem, po wprowadzeniu pocztu i odśpiewaniu hymnu państwowego, występujący zaprosili zebranych do symbolicznej klasopracowni historycznej. Tam odbyła się niezwykła lekcja historii, podczas której starsi i młodsi dowiedzieli się najważniejszych informacji o konstytucji- symbolu dążeń niepodległościowych Rzeczypospolitej. ,,Pani Konstytucja’’, w rolę której wcieliła się Paulina Leszczyńska, odpowiadała na liczne pytania, tłumaczyła, że ustawa zasadnicza z końca XVIII wieku była ostatnią próbą ratowania państwa, zawładniętego od lat przez liberum veto, dlatego zasługuje na szacunek współczesnych Polaków.

            Scence, przygotowanej przez uczniów klasy V  pod opieką pani Wiesławy Giercarz i pani Marleny Pilarczyk, towarzyszyły pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pani Urszuli Borwik.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2016-05-03 22:37:31
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-05-03 22:37:33

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna