Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Światowy Dzień Ziemi Wydruk PDF E-mail

 22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku.  Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań politycznych.

Na świecie Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym świętem ekologicznym obchodzonym od 1970 roku. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku.

W Zespole Szkół w Tłokini Wielkiej odbyły  się tego dnia apel i happening. Przez miejscowość przemaszerował barwny pochód, uczniowie rozdawali mieszkańcom ulotki i udzielali proekologicznych porad.

Zasadzone drzewo, krzak, posegregowane śmieci, pozbierane szkło i makulatura, oszczędne gospodarowanie wodą - to wszystko cieszy ekologów.

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

Uroczystość przygotowała pani Anna Macke.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2016-05-02 18:24:23
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-05-02 18:24:26

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna