Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
MONTAŻ SŁOWNO- MUZYCZNY W KOŚCIELE Wydruk PDF E-mail

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, podczas Mszy  Świętej w kościele pw. Świętego Jakuba Apostoła w Tłokini Kościelnej uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny.

Dzieci i młodzież zgromadzeni wokół Grobu Pańskiego przybliżyli obecnym w świątyni wydarzenia związane z Drogą Krzyżową i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Wiersze i pieśni, pięknie odśpiewane przez chór szkolny, pomogły przeżyć rozmodlonym wiernym jedną z największych tajemnic naszej wiary i utwierdziły w przekonaniu, że Chrystus zmartwychwstał, żyje i czuwa nad nami.

Misterium Męki Pańskiej połączono z obchodami rocznicy śmierci Jana Pawła II . To już 11 lat , jak nasz  ukochany papież odszedł do ,, domu Ojca ’’. Uczniowie przypomnieli ,że nauczanie Ojca  Świętego przepełnione było miłością i radością. Zawsze powtarzał, że Bóg jest miłosierny i nas kocha. Jego słowa ,, Otwórzcie drzwi  Chrystusowi, nie lękajcie się Go’’ napełniły nadzieją serca wielu ludzi. Pamięć wielkiego  Polaka uczczono wspólnym odśpiewaniem ulubionej pieśni  Jana Pawła II -  ,,Barki”.

Ksiądz proboszcz Jacek Paczkowski złożył serdeczne podziękowania dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunkom: pani Ewie Janiak, pani Katarzynie Wybornej i pani Urszuli Borwik za poświęcony czas i  trud włożony  w przygotowanie uroczystości.

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2016-04-11 20:34:38
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-04-11 20:34:39

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna