Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej Wydruk PDF E-mail

7 kwietnia, w czwartek   odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Szlenkier oraz asystenta pani Ewy Olszyny przygotowali się na tę uroczystość -  przebrali się za ulubione postacie z bajek oraz zaśpiewali  dwie piosenki „ Jest taka baśniowa kraina” oraz „Baju, baj książeczko”. Gośćmi  spotkania była pani dyrektor Teresa Kobierska oraz  pani Edyta Banasiak.

Z częścią artystyczną wystąpili uczniowie z klasy czwartej. Aktorami w przedstawieniu byli:  Aleksandra Cepak, Aleksandra Klepanda, Anna Śnieguła, Dorota Waliszewska i Cezary Mażuchowski. Wcielili się oni w postacie: Calineczki, Sierotki Marysi, Czerwonego Kapturka oraz Kota w Butach, nad całością czuwała pani bibliotekarka - Marlena Pilarczyk oraz  najważniejsza  postać Królowa Książka. Była to dla uczniów klasy I  wyjątkowa uroczystość, wysłuchali oni „próśb książki” i odpowiadali na   zagadki. Najważniejszym punktem spotkania było uroczyste pasowanie na czytelnika. Każdy uczeń po złożeniu przysięgi został pasowany            i otrzymał z rąk pani dyrektor pamiątkowy dyplom. Zwieńczeniem uroczystości było przygotowanie przez pierwszoklasistów plakatów. Każda para uczniów otrzymała puzzle z postaciami z bajek dla dzieci, miała je ułożyć, przykleić i dorysować brakujące elementy, tak aby rysunek mógł być ilustracją do książki.  

Mamy nadzieję, że udało się nam zainteresować uczniów światem książki, że każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Pilarczyk Marlena
Data wytworzenia: 2016-04-10 20:46:49
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-04-10 20:46:51

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna