Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Uroczysta akademia z okazji Wielkanocy Wydruk PDF E-mail

23 marca 2016 roku w Zespole Szkół w Tłokini Wielkiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Wielkanocnych. Występujący uczniowie przybliżyli widzom wydarzenia związane z Drogą Krzyżową i  Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.   Najważniejszym elementem scenografii był wykuty w skale Grób Pański. Strażnicy pilnowali ciała męczennika, którego mogiła była zasłonięta głazem. Do grobu Pana przyszła Matka Boska, która wierzyła w to, że śmierć Jej syna obudzi miłość w sercach grzeszników. Następnie do grobu przybyły dzieci, które przepraszały za swoje grzechy i złożyły na mogile Jezusa kwiaty.

               Pogrążonych we śnie żołnierzy obudził potężny grzmot. Strażnicy uciekli, a na scenie pojawili się aniołowie, którzy odsłonili grób Jezusa. Okazało się, że ciało zniknęło, a grób wypełniony był pięknymi białymi kwiatami i blaskiem światła. Anioł postanowił rozgłosić wszystkim ludziom, że Jezus zmartwychwstał i żyje. O poranku do grobu przyszły niewiasty. Gdy ujrzały odsunięty od grobu kamień, pomyślały, że ktoś wykradł ciało Pana. Obecny tam anioł uświadomił niewiastom, że zdarzył się zapowiadany wcześniej cud. Nagle rozległo się bicie dzwonów i wszystkim ukazał się Pan Jezus, oznajmiając, że zmartwychwstał i że przynosi ludziom zbawienie.

               Po przedstawieniu wydarzeń związanych z misterium Męki Pańskiej uczniowie zaprezentowali najważniejsze tradycje wielkanocne. Na scenie pojawiły się barwnie malowane pisanki, żywy zajączek, a część widowni na własnej skórze odczuła uroki śmigusa-dyngusa. Przypomniano również, co powinno znaleźć się w tradycyjnym wielkanocnym koszyczku. Całość oprawy akademii wzbogaciły pieśni przepięknie zaśpiewane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Urszuli Borwik. Uroczystość przygotowały  pani Ewa Janiak i pani Katarzyna Wyborna. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy pani dyrektor Teresa Kobierska  złożyła najserdeczniejsze życzenia przybyłym gościom- panu dr Wiesławowi Majewiczowi i panu Eugeniuszowi Gruszce, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz  wszystkim uczniom.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Rogala Beata
Data wytworzenia: 2016-03-26 22:36:48
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-03-26 22:36:53

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna