Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Marcowe spotkania z teatrem Wydruk PDF E-mail

Tegoroczny marzec obfitował w liczne spotkania z kulturą.

Przedszkolaki i pierwszoklasiści z przejęciem przeżywali barwne przygody Kota w Butach. Ponieważ baśń była już im znana, porównywali jej treść z akcją, która odgrywała się na scenie. Trzymali kciuki, by główny bohater pokonał wszystkie trudności. Dzieci cieszyły się ze szczęśliwego zakończenia.

Na kolejnym wyjeździe uczniowie klas I – III szkoły podstawowej śledzili losy Kaja i Gerdy w przedstawieniu muzycznym pt. „Królowa Śniegu”. Mimo że treść inscenizacji różniła się od treści baśni, to jednak widzowie byli zachwyceni przepiękną scenografią i nową aranżacją utworu.

Poszczególnym scenom towarzyszyły pięknie zaśpiewane piosenki. Zachwyt małych widzów wzbudziły bogato zdobione stroje.

30 marca uczniowie klas IV-VI obejrzeli przedstawienie zatytułowane ,, Świat legend’’. Wszystkich zachwyciła niezwykle atrakcyjna forma - sztukę  zrealizowano w formie gry komputerowej. Można było w niej zobaczyć  uwspółcześnioną wersję legendy o Lechu, Czechu i Rusie, o powstaniu poznańskiego hejnału, o Popielu, którego zjadły myszy i o Madejowym łożu.

Na pochwałę zasługują niezwykłe efekty akustyczne i świetlne oraz pomysłowa dekoracja. Połączenie teatru tradycyjnego, lalkowego i teatru cieni , ciekawe dialogi i piękne kostiumy sprawiły, że spektakl oglądało się zapartym tchem.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spektakle teatralne. 

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2016-03-26 22:35:45
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-03-26 22:35:47

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna