Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
W gorących rytmach Wydruk PDF E-mail

Ostatniego dnia przed upragnionymi przez wszystkich   feriami zimowymi odbyła się choinka szkolna. To coroczne spotkanie uczniów, ich rodziców, krewnych, nauczycieli, zaproszonych gości i mieszkańców stało się tradycją szkoły, a nawet urosło do rangi wielkiego wydarzenia, integrującego społeczność lokalną.

            15 stycznia hala sportowa zamieniła się w wielką salę balową. Jako pierwsi bawili się uczniowie klas I-III oraz dzieci z przedszkola, które połączyły zabawę z obchodami Święta Babci i Dziadka. Na uroczystość przybyli: pan Krzysztof Dziedzic- Sekretarz Gminy Opatówek, pani Janina Banasiak, pani Arleta Reksa- przewodnicząca  Rady Rodziców, pani Teresa Kobierska- dyrektor Zespołu Szkół w Tłokini Wielkiej oraz ukochane babcie i ukochani dziadkowie, dla których wnuczęta przygotowały wiele niespodzianek.

            Klasa I i II rozpoczęła od zatańczenia dostojnego, staropolskiego poloneza, po którym ,, Misiaczki” zaprezentowały układ do ,, Tańca węgierskiego’’ Johannesa Brahmsa. Z kolei dzieci z grupy ,, Słoneczka” przedstawiły perypetie związane z wyrywaniem rzepki, a dziewczynki z klasy II zaprosiły na pokaz współczesnego układu tanecznego. Trzecioklasiści zatańczyli cza- czę, a  w ,, Walcu kwiatów’’ Piotra Czajkowskiego ujrzeliśmy ponownie  ,, Słoneczka’’. Za serce i dobroć wszystkie dzieci podziękowały wierszami i piosenkami. Na koniec wnuczęta wręczyły babciom i dziadkom upominki, a potem przyszedł czas na wspólne tańce, pląsy i zabawy.

            Od godziny 16 salą zawładnęli starsi uczniowie, którzy zabrali ze sobą świetne humory i dali się porwać przebojom i wesołym rytmom.

            Dzięki poczęstunkowi przygotowanemu przez  Radę Rodziców, uczestnicy choinki czerpali wciąż nowe siły do dalszej zabawy , za co rodzicom bardzo dziękujemy.

Dzieci, młodzież, absolwenci, rodzice i nauczyciele doskonale się bawili. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy. Dobiegł do końca i zimowy, zaśnieżony i roztańczony wieczór, a wspomnienia tych miłych chwil na długo pozostaną w pamięci.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, sponsorom za ufundowane paczki dla dzieci  i upominki dla zwycięzców w konkursach.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2016-01-27 21:38:43
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2016-01-27 21:38:46

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2019 by Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej Nota prawna