Serwis sptlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej Wydruk PDF E-mail

W tradycji naszej szkoły są chwile niezwykle ważne. Do nich właśnie należy przyjęcie nowych uczniów do grona społeczności szkolnej.

13 października 2023 r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią panią Anną Macniak i uczniami klasy ósmej oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego przygotowali krótki program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Pasowania na ucznia.

Na samym początku głos zabrali ósmoklasiści, bo to właśnie im przypadła rola wprowadzenia najmłodszych koleżanek kolegów w poczet uczniów naszej szkoły.

W obecności dyrektora szkoły i całej społeczności szkolnej pierwszoklasiści zaprezentowali pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Macniak dotychczas zdobyte umiejętności recytatorskie i wokalne, zasady zachowania się w szkole i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pokazali również, że są patriotami.

Po pomyślnie zdanym egzaminie przyszedł czas na złożenie ślubowania na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor Edyta Banasiak. Następnie wręczyła pierwszoklasistom legitymacje szkolne i Akt Nadania Klasy, a wychowawczyni rozdała pamiątkowe dyplomy.

Na cześć patrona szkoły Władysława Broniewskiego nowo pasowani uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Następnie pierwszoklasiści wysłuchali życzeń, zostali obdarowani upominkami od starszych kolegów, władz samorządowych i Rady Rodziców.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Na koniec ósmoklasiści pod kierunkiem wychowawcy pani Wiesławy Giercarz przygotowali dla najmłodszych kolegów miłe niespodzianki w postaci zajęć sportowych, malowania twarzy oraz odgadywania smaków i zapachów. Niespodzianki wszystkim przypadły do gustu.

Dowodem przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły był odcisk ich dłoni na ścianie. Wszyscy, zarówno rodzice, jak i uczniowie , miło i radośnie przeżyli ten moment , który na długo utkwi im w pamięci.

Wychowawca: Anna Macniak

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Macniak Anna
Data wytworzenia: 2023-10-21 08:27:28
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2023-10-21 08:27:31

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna