Serwis sptlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej jedną z najlepszych szkół w Wielkopolsce Wydruk PDF E-mail

W czwartek 19 października 2023 roku w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się z inicjatywy Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego gala w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Podczas tej uroczystości m. in. rozstrzygnięto konkurs o tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku. Najważniejszym celem tego konkursu jest wyróżnienie wielkopolskich placówek oświatowych, które kształtują wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolskiego służy promocji szkół, które cieszą się uznaniem w środowisku lokalnym.

Do VII edycji konkursu Wielkopolska Szkoła Roku 2023 wpłynęło prawie 200 wniosków ze szkół oraz przedszkoli z całego województwa wielkopolskiego. Zaledwie 14 placówek edukacyjnych zostało nominowanych w konkursie  w tym nasza szkoła. Sama nominacja była dla nas niespodzianką, a jej uzasadnienie wielkim zaszczytem. W Księdze Nominowanych czytamy: ,,Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej opierając fundament własnych działań na uniwersalnych wartościach, takich jak: dobro, prawda, szacunek i tolerancja, od lat z sukcesami edukuje i kształtuje kolejne pokolenia. Rzetelna edukacja, będąca elementem charakterystycznym dla jednostki, jest możliwa dzięki zaangażowaniu wysoko wyspecjalizowanej kadry pedagogiczno-dydaktycznej. Motywując uczniów słowami patrona: ,,My pokażemy światu, że Polski jesteśmy warci”, jednostka stymuluje rozwój uczniów podparty doskonaleniem ich umiejętności na wielu płaszczyznach. Wśród uczniów budowana jest świadomość aktywności społecznej, dzięki czemu angażują się oni np. w akcje charytatywne i zbiórki, wspierają potrzebujących oraz lokalną wspólnotę, stając się jej nieodłącznym elementem.”

Kapituła konkursowa, wziąwszy pod uwagę naszą działalność i liczne osiągnięcia, przyznała Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej tytuł laureata Wielkopolskiej Szkoły Roku 2023. Paulina Stochniałek - członek zarządu województwa wielkopolskiego wręczyła dyrektor szkoły Edycie Banasiak nagrodę finansową w wysokości 15 000 złotych, pamiątkową statuetkę oraz bukiet kwiatów. Radość z tego historycznego wydarzenia pani dyrektor dzieliła z Burmistrzem Gminy Opatówek panem Sebastianem Wardęckim oraz przedstawicielkami grona pedagogicznego i rady rodziców. Wszyscy goście na gali zaś mieli przyjemność wysłuchać koncertu utalentowanych saksofonistów i zespołu tenorów TRE VOCI oraz obejrzeć występ fantastycznych tancerzy.

Niebywały sukces naszej szkoły jest dziełem nauczycieli, zarówno pracujących obecnie, jak i tych emerytowanych, pracowników niepedagogicznych, uczniów, absolwentów i ich rodziców, a także organu prowadzącego. Bez zaangażowania wszystkich wspomnianych osób oraz wzajemnej współpracy nie zrealizowalibyśmy tylu wspaniałych przedsięwzięć, które zostały docenione przez przedstawicieli województwa wielkopolskiego. Ten dzień z pewnością zapisze się w historii naszej szkoły jako wyjątkowe wydarzenie i z pewnością stanie się jeszcze większą motywacją do podejmowania coraz to nowszych wyzwań na różnych obszarach rozwoju.

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza szkoła jest jedną z najlepszych w Wielkopolsce.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2023-10-21 09:11:06
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2023-10-21 09:11:10

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna