Serwis sptlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Wielka wygrana w konkursie NASK Wydruk PDF E-mail

Nasi uczniowie nigdy nie próżnują i na schyłku roku szkolnego 2022/2023 wzięli udział w konkursie dla szkół „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez NASK - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

W konkursie liczyły się: zaangażowanie uczniów i nauczycieli, pomysłowość i wiedza o bezpieczeństwie w sieci. 

Konkurs odbywał się z podziałem na trzy kategorie wiekowe:

  • Klasy 1-3: zrealizowały moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a później przygotowały projekty kolorowanek, dotyczących sposobów na zachowanie równowagi cyfrowej.

  • Klasy 4-6: zrealizowały moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotowały plakaty z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety.

  • Klasy 7-8: zrealizowały moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”, a później stworzyły hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przez cyberatakami.

Wśród wszystkich prac wybrano po jednej z każdej kategorii i aby zwiększyć szanse na wygrane dokonano zgłoszenia dla każdego z wyszczególnionych etapów edukacyjnych.

W październiku 2023r. otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, że nasza szkoła znajduje się wśród laureatów. Nagrodą w konkursie jest mobilna pracownia komputerowa, składająca się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowaniem umożliwiającym zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor. 

Praca, która została nagrodzona, była dziełem uczniów, wówczas jeszcze klasy 6, Igora Olszewskiego, Alana Tomczaka Rogozińskiego oraz Wiktora Tomczaka Rogozińskiego przygotowana pod opieką pani Katarzyny Wybornej.

Gratulujemy zaangażowania wszystkim uczestnikom tego konkursu i zachęcamy uczniów do podejmowania kolejnych działań.

Wytworzył(a): Wyborna Katarzyna
Data wytworzenia: 2023-10-09 21:45:19
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2023-10-09 21:45:22

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna