Serwis sptlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
PIKNIK W MUROWAŃCU Wydruk PDF E-mail

Rajd rowerowy do Murowańca jest już tradycją naszej szkoły. Już od wielu lat uczniowie wspólnie ze swoimi nauczycielami pokonują trasę do tej malowniczej miejscowości.

8 września, grupa rowerzystów z klas V- VIII wraz z opiekunami oraz dzieci z przedszkola z rodzicami i uczniowie z klas I- IV wybrali się na piknik zorganizowany przez Radę Rodziców nad zalew Murowaniec. Na miejscu zabawom i radości nie było końca. Uczniowie, podążając szlakiem edukacyjnym Natura 2000 oraz korzystając z uroków terenów wokół zbiornika oraz pięknej pogody, przypomnieli sobie beztroskie, wakacyjne chwile. Miłą niespodziankę sprawili wycieczkowiczom rodzice, którzy ufundowali wszystkim pizzę i napoje. Dodatkowo przedstawiciele klas złożyli kwiaty na symbolicznej mogile powstańców styczniowych zamordowanych w pobliskim lesie przez żołnierzy eskortujących transport poczty carskiej.

Rajd był doskonałą okazją do zacieśniania więzi między rówieśnikami oraz rozwijania umiejętności bezpiecznego udziału w ruchu drogowym. Wiadomo również, że sport to zdrowie, a promowanie zdrowego stylu życia jest bardzo ważne.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2023-09-14 20:59:26
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2023-09-14 20:59:29

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna