Serwis sptlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 Wydruk PDF E-mail

Minął kolejny rok szkolny, czas wytężonej pracy. Na wszystkich czeka upragniona nagroda - wakacje, dwa miesiące odpoczynku i zbierania sił potrzebnych do dalszej nauki.

23 czerwca, o godz. 8.00 cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Za stołem prezydialnym zasiedli: ksiądz proboszcz – Jacek Paczkowski, Damian Jakóbczak i Marek Szlenkier – radni Gminy Opatówek, przedstawicielki Rady Rodziców – pani Kinga Jopek i pani Renata Pilas, dyrektor pani Edyta Banasiak oraz pani Marlena Pilarczyk i pani Katarzyna Wyborna.

Na początku uroczystości nastąpiło pożegnanie absolwentów. Podniosłego charakteru temu wydarzeniu dodało przekazanie sztandaru szkoły. Następnie dyrektor pogratulowała absolwentom wysokich wyników w nauce. Wręczyła im świadectwa, aż trzynaścioro ósmoklasistów otrzymało cenzurkę z wyróżnieniem – Justyna Ciesielska, Marta Machelak, Izabela Wolf, Karolina Wdowczyk, Nikola Leszczyńcka, Jakub Jach, Ilona Grzelak, Julia Dymarczyk, Jolanta Rybicka, Nadia Kubczyk, Wiktor Dymarczyk, Tomasz Janik, Hanna Matuszczak. Dwie uczennice z najwyższą średnią ocen i wzorowym zachowanie zostały obdarowane upominkiem od Burmistrza Gminy Opatówek oraz pamiątkowymi złotymi sowami wydrukowanymi w technologii 3D. Te figurki są wręczane najlepszym uczniom naszej szkoły. Oprócz nagród za wyniki w nauce poszczególni uczniowie zostali uhonorowani dyplomami za stuprocentową frekwencję, książkami za pełnienie funkcji chorążego i asysty oraz certyfikatami i grami za zdobycie wyróżnienia w III edycji Ogólnopolskiego Projektu ,,Złote Szkoły NBP”. Rodzice również zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi i podziękowaniami za wieloletnie wspieranie szkoły w różnorodnych działaniach.

Uczniowie najstarszej klasy w krótkich słowach wyrazili wdzięczność za to, że mogli przez lata zdobywać wiedzę i umiejętności pod troskliwym okiem swoich nauczycieli i w towarzystwie młodszych kolegów i koleżanek. Pani Edyta Banasiak życzyła, by każdy miło i radośnie spędził wakacje oraz rozpoczął nowy etap w swoim życiu.

Po ślubowaniu absolwentów nastąpił kolejna część uroczystości. Dyrektor przekazała zebranym informacje o wynikach uzyskanych przez uczniów i wraz z wychowawcami wręczyła najlepszym świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i podziękowania dla rodziców za pracę na rzecz szkoły.

Podkreśliła, że mijający rok szkolny upłynął szczególnie szybko i pracowicie. Warto wspomnieć, że grono pedagogiczne przez ostatnie dziesięć miesięcy stawiało na zdobywanie wiedzy i umiejętności w niecodziennych sytuacjach, co zaowocowało aż 45 wyjazdami edukacyjnymi. Następnie pani dyrektor podziękowała uczniom za solidną naukę, nauczycielom za bycie blisko uczniów, za pracę, a rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły. Wszystkim życzyła wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały obdarowane pamiątkowymi dyplomami oraz puzzlami ufundowanymi przez Burmistrza Gminy Opatówek.

Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco: w klasach I-III promowano 42 uczniów do klas programowo wyższych, w tym 23 zostało wyróżnionych. W klasach IV-VIII promowano 72 uczniów, w tym 36 z wyróżnieniem. Szkołę podstawową ukończyło 20 uczniów. Średnia ocen wyniosła 4,61, a średnia frekwencja 88,62%. Dyplomami za wzorową frekwencję nagrodzono 4 uczniów. Prymusi otrzymali również nagrody rzeczowe w postaci piłek ufundowanych przez Burmistrza Gminy Opatówek oraz nagrody książkowe. Ponadto wytypowano 7 uczniów do stypendium Rady Miejskiej Gminy Opatówek.

Pani dyrektor serdecznie dziękuje Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom szkoły za trud, życzliwość i troskę o kształcenie właściwych postaw naszych dzieci i młodzieży. Podziękowała również za podejmowany w codziennej pracy wysiłek, dbałość o bezpieczeństwo naszych wychowanków. Słowa wdzięczność skierowała także w stronę Burmistrza Gminy Opatówek Sebastiana Wardęckiego, pana Sekretarza Gminy Opatówek Krzysztofa Dziedzica oraz państwa Radnych. Podkreśliła, że na każdym kroku doświadczamy, że sprawy związane z oświatą w Gminie Opatówek są szczególnie ważne dla naszych lokalnych władz.

Wszystkim życzymy wielu chwil odpoczynku i relaksu przez najbliższe miesiące.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2023-07-03 22:39:41
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2023-07-03 22:39:45

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna