Serwis sptlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Wspólny spacer Wydruk PDF E-mail

W słoneczne piątkowe przedpołudnie16 czerwca uczniowie klas IV i VII wspólnie z wychowawczyniami wyruszyli na spacer po naszej Małej Ojczyźnie, czyli najbliższej okolicy wokół szkoły.

W czasie jego trwania rozwiązywali quest pt. „Walory Tłokini wszyscy podziwiać powinni” w ramach realizacji podstawy programowej z geografii. Każdy siódmoklasista sprawował opiekę nad dwójką młodszych kolegów. Szybko okazało się, że czwartoklasiści nie potrzebowali dużego wsparcia przy rozwiązywaniu zagadek, ponieważ wykazali się dużym zaangażowaniem w zabawę i wiedzą przy rozwiązywaniu przydzielonych im zadań. Jednak młodzież czuła się odpowiedzialna za przebieg wycieczki, więc z troską opiekowali się swoimi podopiecznymi, co sprawiło, że każdy uczestnik spędzał czas na wycieczce w miłej atmosferze. Trasa zaś szybko minęła. I tak wszyscy mogli poznać z innej perspektywy budynek naszej szkoły, historię i zasoby gospodarcze Tłokini Małej, zapoznać się z fauną i florą, mieszczącą się w parku przy pałacu Chrystowskich w Tłokini Kościelnej oraz architekturę kościoła parafialnego w Tłokini Kościelnej.

Oprócz świetnej zabawy i realizacji podstawy programowej uczniowie naszej szkoły mogli: rozbudzać swoje zainteresowania przyrodnicze i kulturowe, poszerzać swoją wiedzę zdobytą na lekcjach geografii, historii oraz rozwijać w sobie ciekawość świata poprzez zainteresowanie oraz poczucie odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze i kulturowe własnego regionu. Doskonalili umiejętności interpersonalne, komunikowania się, aktywnego słuchania. Rozwijali kreatywne myślenie, kształtowali umiejętność pracy zespołowej oraz przestrzegania zasad bezpiecznego zachowania się w czasie wycieczki terenowej.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Krupińska Izabela
Data wytworzenia: 2023-06-18 21:02:49
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2023-06-18 21:02:53

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna