Serwis sptlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
„W życiu każdego człowieka przychodzi moment kiedy trzeba zostawić coś, aby iść dalej” Wydruk PDF E-mail

W środę 15 czerwca o godzinie 17:00 odbył się bal ósmoklasistów poprzedzony uroczystą akademią wieńczącą naukę w szkole podstawowej im. W. Broniewskiego w Tłokini Wielkiej. Nie zabrakło pięknych dekoracji, wspaniałych strojów i podniosłego nastroju, który sprawił, że ten wieczór był naprawdę wyjątkowy.

Wzorem 12 ksiąg poematu Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”, uczniowie podsumowali swój blisko dziesięcioletni pobyt w murach tej szkoły. Opowiedzieli o swoich początkach, przyjaźniach, wspominali swoich nauczycieli, nie zabrakło również odniesień do nauczania zdalnego, którego doświadczyli, opowiedzieli o swoich pasjach i zaangażowaniu w pomoc drugiemu człowiekowi, wzlotach i upadkach, wspólnych wyjazdach i podróżach a w tle można było zobaczyć prezentację ze zdjęć jak zmieniali się obecni absolwenci od klasy pierwszej do ósmej.

Ósmoklasiści podziękowali obu Paniom dyrektor, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i drogowskazów, dzięki którym doszli do tego etapu życia.

Ostatnia, 12 ksiega nosiła tytuł „Przyszłość” i to jak zostanie ona zapisana zależy już tylko od samych uczniów.

Część artystyczną zakończył tradycyjny polonez. Piękny taniec w wykonaniu elegancko prezentujących się uczniów klasy VIII i VII, podziwiali zaproszeni goście, nauczyciele oraz rodzice.

Po gratulacjach i życzeniach złożonych przez Panie dyrektor Edytę Banasiak oraz Teresę Kobierską a także przedstawiciela rodziców pana Adriana Dolnego przyszedł czas na poczęstunek oraz tańce „do białego rana”.

 

Kochani Uczniowie, jeszcze raz życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu. Nie bójcie się marzyć!

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Madziała Agnieszka
Data wytworzenia: 2022-06-21 22:28:58
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2022-06-21 22:29:03

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna