Serwis sptlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
BOCHNIA-KRAKÓW- OJCÓW Wydruk PDF E-mail

8 czerwca 2022 roku uczniowie klas 6, 7, 8 wraz z opiekunkami udali się na trzydniową wycieczkę . Pierwszym celem była Kopalnia Soli w Bochni, otwarta w 1284 roku jest najstarszym tego typu obiektem na ziemiach polskich. Mimo początkowego strachu przed zjazdem pod ziemię, wizyta w kopalni okazała się być wspaniałą przygodą.

Po nocy w hotelu drugi dzień eskapady zapowiadał się jeszcze ciekawiej. Na spacer Traktem Królewskim wycieczkowicze wyruszyli z samego rana. Pod kierownictwem przewodnika przebyli Stare Miasto wszerz i wzdłuż. Ten dzień zakończyli w uroczystym nastroju wysłuchując hejnału mariackiego. W trzecim i ostatnim dniu podróży na uczestników czekał Ojcowski Park Narodowy, najmniejszy ze wszystkich w Polsce. Oferuje jednak ogromny wachlarz naturalnych atrakcji turystycznych, od przepięknych formacji krasowych ( jak odwiedzona przez nich Jaskinia Nietoperzowa) po niezwykłe zwierzęta (na przykład sieciarza jaskiniowego , jednego z najbardziej jadowitych pająków w Polsce).

Po trzech dniach niezwykle interesujących zajęć , hołdując jednak starej ludowej mądrości ,,Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej", około godziny 20:30 wszyscy wrócili do rodzinnych domów.

Cezary Dolny

Wytworzył(a): Giercarz Wiesława
Data wytworzenia: 2022-06-21 22:28:18
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2022-06-21 22:28:21

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna