Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
TRADYCJI STAŁO SIĘ ZADOŚĆ Wydruk PDF E-mail

W roku szkolnym 2021/2022 kolejne roczniki uczniów rozpoczęły naukę w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej. Aby tradycji stało się zadość po kilkutygodniowej nauce pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a następnie zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. W tym uroczystym wydarzeniu towarzyszyli im: pani dyrektor – Edyta Banasiak, sekretarz Gminy Opatówek – Krzysztof Dziedzic, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Delegatury w Kaliszu – starszy wizytator Jarosław Klimczak, przedstawiciele Rady Rodziców – pani Kinga Jopek i pani Magdalena Grzeluszka, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klasy IV i VIII.

Zaproszeni goście z Krainy Wiedzy, król Ołówkos i jego małżonka oraz gwardziści sprawdzili wiedzę i umiejętności pierwszaków i postawili najwyższą ocenę. Nawet próba zjedzenia cytryny z uśmiechem na ustach wypadła znakomicie. Dlatego pani dyrektor stwierdziła, „że te pierwszaki to same zuchy” i mogą przystąpić do ślubowania. Uczniowie przyrzekali m. in. że będą pilnymi i wzorowymi uczniami wypełniającymi swoje obowiązki, pomagającymi słabszym i dbającymi o piękno otaczającego świata.

Następnie pani dyrektor po dokonaniu pasowania wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. A potem posypały się upominki, gratulacje i życzenia, które złożyli zaproszeni goście i starsi koledzy. Zwieńczeniem całej uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

Wychowawczyni serdecznie podziękowała za udział i wsparcie wszystkim osobom, które uczestniczyły w tym spotkaniu.

Zobacz galerię powiązaną z artykułem

Wytworzył(a): Szlenkier Renata
Data wytworzenia: 2021-11-21 20:51:13
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2021-11-21 20:51:20

Zobacz więcej:
Copyright © 2011 - 2022 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna