Serwis zstlokinia.opatowek.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. X
Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej.

2023

rokiem

Mikołaja Kopernika

2023-03-25 19:35:57
Z czego zrobione są pieniądze?

To pytanie było tematem spotkania z siódmoklasistami, którzy na podstawie dostępnych informacji starali się na nie odpowiedzieć. Przygotowali plakaty, które zostały umieszczone na szkolnym korytarzu i dostępne dla pozostałych uczniów. Z dużym zainteresowaniem koleżanki i koledzy, zwłaszcza z klas młodszych, czytali (...)

Wytworzył(a): Szlenkier Renata Czytaj więcej »
2023-03-25 19:35:31
Wyjątkowe hobby

Mali pasjonaci, uczniowie klasy II – Kamil i Witold, udostępnili koleżankom i kolegom z klasy swoje zbiory numizmatyczne. Drugoklasiści z wielkim zainteresowaniem oglądali monety i banknoty. Zbiory chłopców są dość duże, jak się okazało podczas rozmowy, były one przekazywane z pokolenia na pokolenie, tzn. kolekcjonowane przez (...)

Wytworzył(a): Szlenkier Renata Czytaj więcej »
2023-03-24 21:15:37
Spotkanie z radnym Gminy Opatówek

W środę 22 lutego uczniowie z klasy VIII i VII uczestniczyli w spotkaniu z radnym gminy Opatówek panem Damianem Jakóbczakiem. Dzięki naszemu gościowi dowiedzieli się o funkcjonowanie samorządu gminnego, pracy radnych, zasadach gospodarowania budżetem, bieżących inwestycjach w naszej gminie. Młodzież składa serdeczne podziękowania (...)

Wytworzył(a): Pilarczyk Marlena Czytaj więcej »
2023-03-24 20:56:46
Historia pieniądza

W ramach programu „Złote Szkoły NBP” jednym z zadań było poznanie historii pieniądza. Pieniądz powstał jako towar, ułatwiający wymianę handlową. Od czasów pradawnych, gdy zaczął funkcjonować handel wymienny, poprzez panowania kolejnych władców, gdy każdy z nich bił własną monetę. Najstarsze znane nam monety (...)

Wytworzył(a): Pilarczyk Marlena Czytaj więcej »
2023-03-22 21:53:48
MENNICA SZKOLNA

W ramach zajęć techniki uczniowie klas IV-VI otworzyli własną mennicę. Zabawili się zarówno w artystów, którzy przygotowują graficzny projekt monet, jak i technologów oraz ekspertów, którzy je akceptują i dopuszczają do realizacji. Nie potrzebne im było specjalne oprogramowanie ArtCam, wystarczyła (...)

Wytworzył(a): Krupińska Izabela Czytaj więcej »
2023-03-22 21:52:56
„Moje pierwsze pieniądze”

W ramach projektu „Złote Szkoły NBP” uczniowie klasy I obejrzeli film pt. „Moje pierwsze pieniądze”. Zdobyli oni w ten sposób informacje na temat historii pieniędzy- jak powstawały, jak przez wieki zmieniały swój wygląd, jak i za co można nimi płacić. Dowiedzieli się również, gdzie i w jaki sposób (...)

Wytworzył(a): Janiak Ewa Czytaj więcej »
2023-03-21 20:01:06
Lista dzieci zakwalifikowanych do klasy I

w Szkole Podstawowej w Tłokini Wielkiej na rok szkolny 2023/2024 Bliźniak Oliwia Gibus Martyna Jakóbczak Helena Kujawiak Róża Olejnik Jerzy Świderski Marcel Trzeciak Wojciech Wałęsiak Szymon Zieliński Szymon Szanowni Państwo, bardzo prosimy o potwierdzenie przez rodzica kandydata (...)

Wytworzył(a): Banasiak Edyta Czytaj więcej »

Zobacz niedawno opublikowane artykuły:

Jeśli poszukujesz archiwalnych artykułów zapraszamy do naszej Kroniki.

Zobacz więcej w kategoriach:

Copyright © 2011 - 2023 by Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej Nota prawna